Witamy w MEDYK CENTRUM...

Poradnia Podologiczna

Specjalnością Poradni Podologicznej w Medyk Centrum jest leczenie różnych dolegliwości stóp. Jako doświadczeni specjaliści z zakresu podologii zajmujemy się wykonywaniem zabiegów poprawiających komfort życia Pacjentów. Podolodzy w Medyk Centrum oferują między innymi usuwanie modzeli lub odcisków, opatrunki dla ciężko gojących się ran, pielęgnację stopy cukrzycowej czy zakładanie klamry na wrastające paznokcie. Serdecznie zapraszamy do gabinetu podologicznego w Medyk Centrum Częstochowie.

W Naszym Centrum Medycznym Medyk Centrum zaopiekujemy się Pacjentami z dolegliwościami takimi jak: haluksy, pękające pięty czy modzele. W gabinecie zabiegowym w Częstochowie przeprowadzamy między innymi rekonstrukcję płytki paznokciowej czy leczenie odcisków. Korzystam z wysokiej jakości specjalistycznego sprzętu – w tym lampy polimeryzacyjnej czy elektrokoagulatora.

Zestawienie zabiegów:

 • Podstawowy zabieg podologiczny od 130zł. W trakcie zabiegu usunięte zostają zrogowacenia, modzele, wygładzone popękane pięty, skrócone I oszlifowane zostają paznokcie. Zastosowane zostają preparaty pielęgnacyjne, dobrana indywidualnie pielęgnacja domowa. Jeśli nie ma przeciwwskazań, na życzenie klientki paznokcie mogą zostać pomalowane nietoksycznym lakierem do paznokci. Czas trwania zabiegu- 1 godzina.
 • Podcięcie wrastającego elementu paznokcia 100zł. W przypadku wrastania paznokcia, w celu zniwelowania stanu zapalnego, kluczowe jest wycięcie wrastającego elementu. Wykonywane jest to wyłącznie sterylnymi narzędziami, następnie jest zakładany opatrunek z preparatem leczniczym.. Czas trwania zabiegu- 30 minut
 • Tamponada 50zł. W przypadku wrastania paznokci stosuje się tamponada. Jest to gąbka ligasano, umieszczana pod paznokciem, ma to na celu odseparowania wbijającego paznokcia od skóry, dzięki temu skóra może się zregenerować, zmniejsza się stan zapalny oraz towarzysząca temu bolesność. Tamponada zostaje nasączona substancją leczniczą. Czas trwania zabiegu- 15 minut.
 • Terapia pękających piet/rozpadlin cena 100zł. Podczas zabiegu zrogowaciała, popękana skóra pięt, opracowywane skalpelem, następnie skóra wygładzania jest przy pomocy frezarki. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu stosowane są odpowiednio dobrane preparaty, oraz dobierana jest pielęgnacja domowa. Wykonywane jest również, specjalne odciążenie na pierwsze dni po zabiegu, dzięki odciążeniu, skóra ma możliwość szybszej regeneracji. Czas trwania zabiegu 30 minut.
 • Założenie klamry metalowej (Fraser, tytanowa, Vho) 200zlKorekcja wrastających paznokci możliwa jest dzięki założeniu na paznokcia klamry metalowej. Rodzaj klamry dobierany jest indywidualnie, również klamra wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Klamra ma znajdować się na paznokciu minimum 2 miesiące „ucząc” paznokcia nowego toru wzrostu. Klamra nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, ani w noszeniu pełnego obuwia. Czas trwania zabiegu- 30 minut.
 • Kontrola klamry 50 zł. Czas trwania zabiegu 15 minut.
 • Przesunięcie klamry metalowej 80zlW trakcie korekcji wrastającego paznokcia, klamre należy przełożyć, dzięki czemu będzie ona nadal w 100% spełniać swoje zadanie. Czas trwania zabiegu to 20 minut.
 • Immunoteriapia swoista
 • Oszlifowanie paznokci zmienionych chorobowo 100zł. W przebiegu różnych chorób paznokcie mogą być zmienione, by mogły być one leczone, niezbędne jest oszlifownie zmienionej chorobowo części. Podczas zabiegu, paznokcie zostają oczyszczone, następnie zostaje wdrożone leczenie. Częstszymi schorzeniami paznokci są grzybica, drożdżyca, łuszczyca, zakażenie pałeczką ropy błękitnej. Czas trwania zabiegu to 30 minut.
 • Skrócenie i oszlifowane paznokci starczych 100- 120zł. W przypadku osób starszych często dochodzi do dużego przerostu płytki paznokciowej, paznokcie rosną do góry, są zgrubiale co uniemożliwia skrócenie ich w warunkach domowych. Podczas zabiegu paznokcie zostają maksymalnie skrócone oraz przy pomocy frezarki zostaje zmniejszona ich grubość, dzięki czemu pacjent może skracać je w domu. Zabieg jest bezbolesny a paznokcie zyskują zdrowy, estetyczny wygląd. Czas trwania zabiegu to 40 minut.
 • Rekonstrukcja płytki paznokciowej 100zł Rekonstrukcja paznokcia wykonywana jest na paznokciach pourazowych, lub w przebiegu różnych chorób. Rekonstrukcja jest doraźnym sposobem dzięki któremu można zyskać zdrowo wyglądający paznokieć nawet po urazie. Rekonstrukcja jest wykonana przy użyciu żelu swiatloutwardzalnego, lub akrylu podologicznego. Jest to rozwiązanie na urlop lub uroczystość, nie może być jednak stosowana ciągle, maksymalny czas to 4 tygodnie, po tym czasie konieczne jest ściągnięcie rekonstrukcji.
 • Usuwanie brodawek wirusowych (jeden punkt) 50zł do 100zł w przypadku brodawek mnogich. Brodawka zostaje opracowana przy użyciu skalpela, następnie jest zastosowany preparat leczniczy, ewentualnie wykonany jest zabieg elektrokoagulacji. Zlecony jest preparat do stosowania domowego. Wykonane zostaje odciążenie miejsca objętego zabiegiem, dzięki temu już w trakcie leczenia, zlikwidowane są dolegliwości bólowe. Czas trwania zabiegu to 20 minut.
 • Usuwanie krwiaka podpaznokciowego 100 zł. Nawiercenie paznokcia pourazowego, w celu odbarczenia od zbierającej się pod paznokciem krwi. Czas trwania zabiegu to 30 minut.
 • Usuwanie odcisków (jeden punkt) 80zl.
 • Usuwanie modzeli (jeden punkt) 70zł. Odciski I modzele zostają usunięte przy pomocy skalpela, w obrębie skóry zrogowaciałej, w przypadku odcisków z rdzeniem, rdzeń zostaje usunięty, następnie skóra jest wygładzona przy pomocy frezarki. Zastosowane jest odciążenie, miejsca objętego zabiegiem, dlatego zaraz po zabiegu nie ma żadnych dolegliwości bólowych, można normalnie funkcjonować. Udzielone zostają wskazówki, w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa ponownego tworzenia się odcisków oraz modzeli. Czas trwania zabiegu to 30 minut.
 • Ortezy indywidualne 100 zł/ sztuka. Orteza wykonywana jest indywidualni, poprzez wycisk z masy silikonowej. Ma ono na celu odciążenie miejsc bolesnych, lub w przypadku deformacji stóp. Czas trwania zabiegu 30 minut.
 • Badanie mykologiczne z pobraniem materiału (materiał wysyłany do laboratorium) 80 zł
 • Pielęgnacja stopy cukrzycowej 130zł. Stopy osób cierpiących na cukrzycę, wymagają specjalnej pielęgnacji. Podczas zabiegu, zostają usunięte w sposób bezpieczny, wszelkie zrogowacenia, skrócone paznokcie. Zbadane zostaje odczuwanie bodźców. Zostaje dobrana odpowiednia pielęgnacja domowa, w trakcie zabiegu pacjent jest też edukowany odnośnie prawidłowej pielęgnacji domowej.

         Więcej informacji dotyczących wizyty pod numerem telefonu: +48 518 026 868

Nasi specjaliści

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna