Witamy w MEDYK CENTRUM...

Ciało

Piersi


ABDOMINOPLASTYKA

Zabieg abdominoplastyki (plastyki powłok brzusznych) polega na usunięciu nadmiaru skóry zgromadzonego w okolicy brzucha. Mogą przyczynić się do nich ciąża czy znaczna utrata wagi.

Zalegające warstwy skórne warto usunąć nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych.

Wskazania do operacji to:

 • nadmiar skóry zmniejszający komfort okolicy brzucha oraz powodujący bóle kręgosłupa, wynikające z przeciążenia,
 • nadmiar skóry znajdujący się w obszarze brzucha, mający wpływ na samoakceptację pacjenta,
 • nadmiar skóry w okolicy brzucha, powodujący infekcje skórne oraz otarcia skórne.

Przed zabiegiem niezbędna jest wizyta, podczas której lekarz ustala faktyczny stan pacjenta. Poza tym zleca konieczne badania oraz szczegółowo omówi wszystkie aspekty związane z zabiegiem.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W czasie operacji usuwany jest nadmiar skóry w okolicach brzucha - wykonywane nacięcia powyżej spojenia łonowego, oddzielana skóra od mięśni  oraz nadawany zaplanowany, szczuplejszy wygląd. Zabieg trwa od 2 do 4 godzin. Czas trwania uzależniony jest od indywidualnych cech budowy pacjenta.

W okresie około 8 tygodni od zabiegu Pacjentka powinna nosić specjalistyczne ubranie uciskowe. Obrzęk utrzymywać się może kilka tygodni, jest to całkowicie normalne. Przez kilka dni po zabiegu, niezbędna jest pomoc bliskich. Niezbędne są odpowiednio długa rekonwalescencja i odpoczynek, podczas której organizm  ma szansę na regenerację. Nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych angażujących mięśnie brzucha


ABDOMINOPLASTYKA Z LIPOSUKCJĄ

Zabieg abdominoplastyki (plastyki brzucha) z liposukcją przeznaczony jest dla Pacjentów pragnących pozbycia się nadmiaru zalegającej skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i talii.

Wskazaniami do zabiegu są:

 • nieestetyczny nadmiar skóry oraz złogi tłuszczowe obszaru brzucha, negatywnie wpływających na samopoczucie Pacjenta,
 • nadmiar skóry zmniejszający uczucie komfortu w okolicach brzucha,
 • pragnienie wizualnej poprawy wyglądu brzucha,
 • osłabione mięśnie brzucha.

Przed zabiegiem niezbędna jest wizyta, podczas której lekarz ustala faktyczny stan pacjenta. Poza tym zleca konieczne badania oraz szczegółowo omówi wszystkie aspekty związane z zabiegiem.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W czasie operacji usuwany jest nadmiar skóry w okolicach brzucha - wykonywane nacięcia powyżej spojenia łonowego, oddzielana skóra od mięśni oraz usuwane nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, czym nadawany jest  szczuplejszy wygląd. Zabieg trwa ok. 3 godzin. Czas trwania uzależniony jest od indywidualnych cech budowy pacjenta.

W okresie około 8 tygodni od zabiegu Pacjent/ka powinna nosić specjalistyczne ubranie uciskowe. Obrzęk utrzymywać się może kilka tygodni, jest to całkowicie normalne. Przez kilka dni po zabiegu, niezbędna jest pomoc bliskich. Konieczna jest odpowiednio długa rekonwalescencja i odpoczynek, podczas której organizm  regeneruje się. W czasie rekonwalescencji obowiązuje oszczędzający tryb życia oraz zakaz uprawiania sportów. Nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych angażujących mięśnie brzucha.


MINIABDOMINOPLASTYKA

Miniabdominoplastyka (plastyka dolnej części brzucha) jest zabiegiem poprawiającym wygląd brzucha poprzez wykonanie liposukcji oraz redukcję nadmiaru skóry. W odróżnieniu od tradycyjnej abdominoplastyki w miniabdominoplastyce pępek nie jest przemieszczany, a blizna pozabiegowa jest znacznie mniejsza.

Zabieg kierowany jest dla osób pragnących:

 • usunięcia zwiotczałej dolnej części brzucha,
 • eliminacji nadmiaru skóry dolnej części brzucha,
 • wyszczuplenia talii,
 • wymodelowania dolnej części brzucha.

Zabieg wykonany może zostać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w zależności od jego stopnia zaawansowania. Trwa około 1.5 godziny. Nacięcie wykonywane jest w dolnej części brzucha, a jego długość zależy od ilości skóry, która ma zostać usunięta. Najczęściej wykonywana zostaje liposukcja oraz usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej.

Przez około 4 tygodnie po zabiegu należy nosić specjalistyczną bieliznę uciskową. Obrzęk oraz zasinienia operowanej okolicy są całkowicie normalne. W czasie rekonwalescencji obowiązuje oszczędzający tryb życia, w tym zakaz uprawiania sportu.


Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna