Witamy w MEDYK CENTRUM...

Nietrzymanie moczu

                                 

Leczenie nietrzymania moczu – skuteczne i bezinwazyjne metody

 

Leczenie nietrzymania moczu, a dokładnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, nagłego nietrzymania moczu i mieszanego nietrzymania moczu jest najczęstszą postacią schorzenia u kobiet. Po pierwsze wiemy, jak bardzo jest to uciążliwy problem dla kobiety i zaobserwowaliśmy wiele niekorzystnych zmian mających bezpośrednie przełożenie na ocenę jakości życia. Dlatego dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – co to jest i jakie są przyczyny

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest najczęstszą postacią schorzenia nietrzymania moczu u kobiet. Definiuje się, jako mimowolne gubienie moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania czy nagłej zmiany pozycji. To problem dotykający kobiety w różnym wieku.

Wśród przyczyn nietrzymania moczu wymienia się po pierwsze poród, ciążę, stan po menopauzie i otyłość. Jednak do problemu mogą prowadzić: rozluźnienie anatomicznej struktury podpierającej cewkę moczową i utrata funkcji mięśniowej dna miednicy.

Leczenie nietrzymania moczu – podsumowanie

W związku z tym, że mamy świadomość, iż utrzymanie higieny może ograniczać zachowania prospołeczne i kontakty ze znajomymi, rodziną. Problem ten może także odbierać chęć aktywności fizycznej. Pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, wiele kobiet nadal nie szuka pomocy u profesjonalisty. A tak naprawdę problem ten można już rozwiązać po pierwszym razie.

 

Leczenie nietrzymania moczu – metody bezinwazyjne

W związku z tym, iż wiemy, jak ważny jest komfort dla kobiety, Medyk Centrum skutecznie leczy problem związany z nietrzymaniem moczu. Leczenie nietrzymania moczu może odbyć się trzema bezinwazyjnymi i bezbolesnymi metodami:

 

 

 

BTL EMSELLA jako nieinwazyjne, a wręcz komfortowe leczenie nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu na fotelu BTL Emsella to tak naprawdę sama przyjemność. Pacjentka może pozostać w ubraniu, ponieważ wystarczy usiąść na fotel i poddać się odczuwalnym mrowieniom i skurczom mięśni dna miednicy. Podczas gdy pacjentka siedzi na fotelu BTL Emsella do leczenia nietrzymania moczu dochodzi za pomocą energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. W rezultacie działania silnie skoncentrowanego pola elektromagnetycznego zostaje przywrócona kontrola nerwowo-mięśniowa.

Technologia HIFEM wysyła supermaksymalne impulsy elektromagnetyczne i utrzymuje je przez kilka sekund, których nie można osiągnąć podczas ćwiczeń mięśni Kegla. Poza leczeniem wysiłkowego nietrzymania moczu, BTL Emsella sprawdza się w nagłym nietrzymaniu moczu, mieszanym nietrzymaniem moczu, po porodzie i po okresie menopauzy.

Aby leczenie było skuteczne, zaleca się serię 4 do 6, po minimum 30 minut.

 

Laser Mona Lisa Touch w leczeniu nietrzymania moczu

Mona Lisa Touch to laser stworzony do leczenia nietrzymania moczu. Jest to metoda niemal nieinwazyjna, dzięki której już po pierwszym razie może ustąpić problem nietrzymania moczu. Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i nie wymaga hospitalizacji. Ze względu na fototermiczne, nieablacyjne obkurczanie pochwy, wzmacniają się jej ścianki, powięź wewnątrzmiednicza i obszar ujścia cewki moczowej. Ilość zabiegów zależna jest od stopnia zaawansowania problemu nietrzymania moczu. Jednak często wystarcza już tylko jeden zabieg, aby usunąć lub załagodzić problem.

 

Ultra Vera HIFU w leczeniu nietrzymania moczu

Zaawansowany zabieg ultradźwiękami jest przyjazny również kobietom w ciąży. Wysokiej częstotliwości skoncentrowane ultradźwięki wpływają na zawężenie pochwy, dzięki temu wpływają na łagodzenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Poprawa kondycji mięśni następuje już po 20 – 30 minutach zabiegu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu zanika po 30 – 40 dniach od zabiegu.


Operacja nietrzymania moczu metodą TOT.
Jeśli są wskazania do leczenia operacyjnego przeprowadza się obecnie zabiegi metodą „TOT”, polegające na wprowadzeniu pod cewkę moczową specjalnej taśmy unoszącej i trwale podtrzymującej cewką moczową i połączenie cewki z pęcherzem moczowym. Zabiegi te według doniesień naukowych są bardzo skuteczne.
Metoda jest ponadto małoinwazyjna. Nacina się tylko ok. 1,5 cm śluzówki pochwy poniżej zewnętrznego ujścia cewki moczowej a znieczulenie przewodowe pozwala na uniknięcie usypiania pacjentki. W niektórych przypadkach (jeśli nietrzymaniu moczu towarzyszy obniżanie się lub wypadanie macicy i ścian pochwy), zabieg można poszerzyć o plastykę krocza i ścian pochwy w tym samym znieczuleniu.


Należy podkreślić, że u zdecydowanej większości pacjentek uzyskuje się całkowite ustąpienie dolegliwości lub wybitne ich zmniejszenie, co pozwala im przywrócić komfort życia.

 

 

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna