Witamy w MEDYK CENTRUM...

MEDYK CENTRUM jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który funkcjonuje w Częstochowie od 1994 roku. Założycielem firmy jest lek.med. Jan Bińczyk - specjalista ginekologii i położnictwa.

 

W latach 1994 do 2010 MEDYK CENTRUM mieścił się w wynajmowanym lokalu w Częstochowie przy Al. Wolności 22. Od początku skupiał wielu specjalistów z różnych dziedzin medycznych. Działała m. in. poradnia schorzeń piersi z pracownią mammograficzną, poradnia osteoporozy z gabinetem densytometrii. Szczególną uwagę zwracano na schorzenia kobiet. Działało kilka gabinetów ginekologicznych z nowoczesną aparaturą ultrasonograficzną.

 

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe właściciel podjął starania przeniesienia poradni do innej lokalizacji. Od września 2010 roku firma mieści się w nowo wybudowanym budynku przy Alei Wolności 34. Budynek jest zaprojektowany i wykonany według najnowszych wymogów unijnych. Posiada wentylację mechaniczną, klimatyzację, specjalistyczną windę.

 

W nowej lokalizacji MEDYK CENTRUM znacząco rozszerzył swoją działalność medyczną. Utworzono gabinety stomatologiczne, zespół gabinetów zabiegowych, Punkt Pobrań do badań laboratoryjnych, sterylizację. Otwarty został oddział szpitalny przyjęć planowych w zakresie ginekologii operacyjnej, chirurgii, ortopedii, laryngologii, urologii. Medyk Centrum dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna cyfrowa pracownia RTG, mammografii, badań stomatologicznych panoramicznych, badań kostnych i klatki piersiowej, pracownia USG z bardzo nowoczesnym sprzętem do badań 3/4D z badaniami przepływów, pracownia kolposkopii, pracowna urodynamiki, nowoczesna poradnia stomatologiczna i wiele innych. 

Medyk Centrum współpracuje z NFZ w ramach poradni:

  • Ginekologiczno-położniczej
  • Chirurgii ogólnej
 
 Lista naszych specjalistów

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi specjalistami, którzy przyjmują zarówno prywatnie jak i na NFZ.

Co zapewniamy

Nasza placówka świadczy dla Państwa usługi medyczne w szerokim zakresie. Oto kilka z nich:

Nowoczesny Szpital

W budynku uruchomiony został nowoczesny oddział szpitalny przyjęć planowych i krótkoterminowych.

Medycyna estetyczna

Medyk Estetic powstał z myślą o pacjentach szukających młodości.

Zabiegi operacyjne

Nasi specjaliści wykonują nowoczesne małoinwazyjne zabiegi operacyjne w różnych dziedzinach.

Stomatologia i protetyka

MEDYK CENTRUM to również Nowoczesne Gabinety Stomatologiczne.

Mammografia

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń piersi.

Pracownia Diagnostyczna

Posiadamy nowoczesny zespół Pracowni Diagnostycznych.

Twoj Szpital

Nowoczesny prywatny szpital w Częstochowie.

Dlaczego my?

Czym Medyk Centrum wyróżnia się spośród innych ...