Witamy w MEDYK CENTRUM...

Okulistyka

 

 

Ewelina Bińczyk-Wesołowska - ZnanyLekarz.pl
Aleksandra Piasecka-Głowacka - ZnanyLekarz.pl

W Medyk Centrum stosujemy nowoczesne metody diagnozy, zajmujemy leczeniem schorzeń oczu i profilaktyką.

Diagnozujemy i leczymy choroby oczu takie jak zapalenie spojówek, zespól suchego oka, zapalenie rogówki, jaskra.

Wykonujemy komputerowe badanie wzroku, badania ciśnienia oka oraz badania dna oka. Przychodząc do Medyk Centrum możesz być pewien, że dobierzemy Ci odpowiednie szkła lub soczewki do Twojej wady oraz zadbamy kompleksowo o Twój wzrok.

 

Okulistyczne badania diagnostyczne:

W Medyk Centrum współpracujemy ze specjalistami z Salonu Optycznego iOptic www.i-optic.pl, gdzie Nasi Pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną obsługę w zakresie doboru okularów, soczewek kontaktowych lub badanie wzroku wykonane przez optometrystę. 

Salon mieści się w budynku Medyk Centrum na parterze, kontakt: 573 450 160, emial: salon@i-optic.pl

Poniżej można się zapoznać z ofertę okularów korekcyjnych.

 

Zabiegi okulistyczne:

W Medyk Centrum wykonujemy także drobne zabiegi okulistyczne  obejmujące struktury powierzchowne oka oraz aparat ochronny oka. W Naszym Centrum Medycznym Medyk Centrum wykonujemy:

  • Plastyka powiek - blefaroplastyka
  • Usunięcie gradówki
  • Usuwanie zmian powiek - m.in. kaszaków, brodawczaków, torbieli, kępek żółtych, mięczaków zakaźnych, rogów skórnych oraz zmian nowotworowych (z badaniem histologiczno-patologicznym).
  • Drobne zabiegi okulistyczne - korekcja powiek: podwinięcie powieki, odwinięcie powiek, plastyka powiek

Okulistyka to dziedzina medycyny, która zajmuje się fizjologią i patologią narządu wzroku.

Zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, nadmierne obciążenie wzroku na skutek wielogodzinnego korzystania z monitorów komputerowych, nieprawidłowe oświetlenie i wiele innych czynników powodują kłopoty ze wzrokiem i konieczność zgłoszenia się do okulisty. Jednak zaburzenia widzenia mogą być wynikiem nie tylko nadmiernego obciążenia narządu wzroku, ale również pierwszym objawem chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, chorób reumatycznych i reumatoidalnych, chorób centralnego układu nerwowego i wielu innych.

Bóle oczu, opadanie powieki, szybkie pogorszenie ostrości wzroku, zaczerwienienie i obrzęk powieki, swędzenie i pieczenie oczu są najczęstszymi objawami, które bezwzględnie wymagają konsultacji okulistycznej i ustalenia dalszego postępowania diagnostycznego i leczniczego. 

Okuliści ściśle współpracują z alergologami, dermatologami, endokrynologami, diabetologami, reumatologami, neurologami, internistami, lekarzami medycyny pracy i wieloma innymi specjalistami. 

okulista w czestochowie

Konsultacje okulistyczne są niezbędne nie tylko w celu ustalenia rozpoznania choroby ogólnoustrojowej, ale również są pomocne w ocenie postępu choroby i skuteczności podjętego leczenia. Bardzo istotne są konsultacje okulistyczne wykonywane w ramach medycyny pracy. Często jest to pierwsze w życiu zetknięcie się młodego człowieka z okulistą, który nie tylko może skorygować pewne nieprawidłowości w zakresie narządu wzroku, ale również poradzić jak unikać dalszego pogorszenia się wzroku.

 

Wizyty Lekarskie Cena
Okulistyczna  
- konsultacja  dorosłych z badaniem okulistycznym 250 zł
- konsultacja dzieci poniżej 5 r.ż. z badaniem okulistycznym 280 zł
- badanie OCT 150 zł
- konsultacja z badaniem okulistycznym + badanie OCT na wizycie 350 zł
- tomografia komputerowa oka 150 zł
- Angio OCT 200 zł
- pole widzenia 60 zł
- Kapsulotomia laserowa YAG 400 zł
- Irydotomia laserowa YAG 400 zł
Drobne zabiegi:  
- usunięcie gradówki 1000 zł
- plastyka powieki górnej / blefaroplastyka 4000 zł /za 2 powieki
- plastyka powieki dolnej / blefaroplastyka 4000 zł /za 2 powieki

 

Nasi specjaliści

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna