Witamy w MEDYK CENTRUM...

Witamy w naszym Centrum Medycznym.

Dietetyka

Jedzenie to bardzo ważny element życia każdego z nas. Nasza dieta wpływa na to jak wyglądamy, ale głównie na funkcjonowanie całego „ja”. Najważniejsze jest, aby czerpać z życia radość - dlatego podczas wizyt dietetyk będzie się  starać motywować i wspierać w procesie zmiany nawyków żywieniowych.

Proces odkładania i spalania tkanki tłuszczowej. 

W naszym organizmie są dwa ważne hormony odpowiedzialne za proces odkładania i spalania tkanki tłuszczowej. W momencie spożycia produktu o wysokim indeksie glikemicznym (z dużą zawartością glukozy) w naszym organizmie zaczyna się gromadzić duża ilość glukozy co uaktywnia insulinę, która usuwa glukozę z krwi do tkanek głównie wątroby i mięśni szkieletowych. W czasie przesycenia tych narządów glukoza nie ma możliwości innego ujścia dlatego okłada się jako tkanka tłuszczowa (trójglicerydy TG). W czasie spadku glukozy w organizmie uwalnia się glukagon, który jest przeciwnikiem insuliny. Jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu adipocytów. Problem polega na tym, że nie jest tak łatwo doprowadzić do uwolnienia glukagonu.  

Wizyta 300 zł

Badanie masy i składu ciała

   - Szczegółowy wywiad zdrowotny

   - Wykaz badań laboratoryjnych

   - Szczegółowy wywiad żywieniowy

   - Ustalenie zasad programu żywieniowego

   - Wstępna diagnoza i omówienie problemu

Ocena masy i składu ciała

Szczegółowy raport żywienia

Indywidualny plan żywienia

Lista zakupów

Książka zamienników produktów

Dobór zadań terapeutycznych

Cena obejmuje przygotowanie kompletnego programu żywieniowego wraz ze wszystkimi załącznikami: raporty, listy zakupów, książka zamienników produktów, inne. Program ustalany jest na okres 4 tygodni. ( w cenie tej wizyty  umawiam się na odbiór programu żywieniowego, za który pacjent nie płaci , ponieważ zapłacił całość przed)

Możliwy rabat do wizyty:

I wariant 250 zł,

II wariant 270 zł

 

Wizyta kontrolna - 150 zł

Ocena zmian w budowie ciała

Kontrola wyznaczonych zadań

Modyfikacja planu żywienia

Cena obejmuje zupełnie nowy jadłospis z gotowymi przepisami, listy zakupów, nową listę zadań. Kolejny jadłospis ustalany jest na 4 tygodnie.

Możliwy rabat do wizyty kontrolnej

I wariant 130 zł,

II wariant 100 zł

Nasi specjaliści

 

Wizyty Lekarskie Cena
Dietetyka 120 zł

 

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna