Witamy w MEDYK CENTRUM...

LASEROWE LECZENIE WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

 

Na zabieg leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem decydują się młode kobiety, których problemem jest nietrzymania moczu w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu, a także panie, które mają przeciwwskazania do klasycznego zabiegu operacyjnego.


Leczenie laserowe oparte jest na fototermicznym obkurczaniu ścianek pochwy. Laser używany w trakcie zabiegu powoduje wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Po obkurczaniu tkanek poddanych zabiegowi, następuje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywrócenie jej prawidłowej funkcjonalność.

Przebieg zabiegu
W trakcie zabiegu wprowadzany jest wziernik laserowy, posiadający specjalną głowicę lasera frakcyjnego. Laser dokładnie naświetla przednią ścianę pochwy, a energia oddziałuje na kanał pochwy. Skutkuje to dokładnie kontrolowanym, wyłącznie termalnym i nieablacyjnym wpływem na tkankę.

 

Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 30 minut.

U młodych matek efekt utrzymywać się będzie przez lata, ewentualnie do kolejnego porodu, podczas którego może nastąpić powtórne rozciągnięcia tkanek. U kobiety po menopauzie zalecane jest stosowanie odpowiedniej terapii aby odpowiedni poziom hormonów podtrzymywał efekty zabiegu.

 

Rejestracja telefoniczna 34 365 46 66 lub eRejestracja - https://erejestracja.medyk-centrum.pl/portal

 

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna