Witamy w MEDYK CENTRUM...

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU ULTRADŹWIĘKAMI

Leczenie nietrzymania moczu ultradźwiękami

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być skutkiem zmniejszenia sprężystości mięśni, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie narządów rodnych kobiety, a także niewłaściwe funkcjonowanie mechanizmu zamknięcia cewki moczowej. Występuje w czasie czynności wywołujących wzrost ciśnienia śródbrzusznego, na przykład w trakcie wysiłku fizycznego czy podczas kaszlu i kichania.


W trakcie leczenia laserem następuje zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej, czego następstwem jest przywrócenie jej prawidłowych funkcji. Zabieg zalecany  jest jako rehabilitacja po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Efekty uzyskiwane są za pomocą skoncentrowanej wiązce fal ultradźwiękowych, które oddziałują  na tkanki rozluźnionych mięśni. Wytwarzane ciepło pobudza kurczenie się włókien kolagenu w tkankach mięśni, co prowadzi do ich uelastycznienia oraz odnowienia. Następstwem tego procesu jest powrót do prawidłowego podtrzymania układu moczowego w organizmie.


Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, nie powodują żadnych uszkodzeń tkanek. Trwa około 30 minut, jest bezbolesny i nie wymaga wcześniejszych przygotowań.

 

Wskazania:
    • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
    • przebyty poród lub okres menopauzy,
    • zwiotczenie mięśni podtrzymujących narządy rodne.

 

Rejestracja telefoniczna 34 365 46 66 lub eRejestracja - https://erejestracja.medyk-centrum.pl/portal

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna