Witamy w MEDYK CENTRUM...

Badniania diagnostyczne

Leczenie niepłodności

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w naszym ośrodku rozszerzono działalność o leczenie niepłodności - tej zarówno kobiecej, jak i męskiej. Stworzyliśmy Laboratorium Andrologiczne oraz Poradnię Andrologiczną. W naszym CENTRUM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI wykonujemy następujące procedury w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności:

Etap pogłębionej diagnostyki raka piersi (NFZ)

Program jest skierowany do kobiet, które w etapie podstawowym programu raka piersi uzyskały nieprawidłowy wynik badania mammograficznego.

W trakcie porady na etapie pogłębionej diagnostyki, lekarz w zależności od wskazań medycznych decyduje, które z dostępnych w ramach programu procedur należy wykonać w celu postawienia ostatecznego rozpoznania.

Program obejmuje:

Program profilaktyki raka szyjki macicy (NFZ)

Badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka szyjki macicy polegają na wykonywaniu badań cytologicznych wymazów z ujścia zewnętrznego kanału i z tarczy szyjki macicy.

W wyniku przeprowadzenia badania cytologicznego można wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie zaawansowania choroby.

Główne czynniki ryzyka raka szyjki macicy:

Profilaktyka raka piersi

Kto może korzystać z programu?

Terapia falą uderzeniową

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energie w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien i tkanek miękkich. Posiadamy nowoczesny i skuteczny aparat do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym.

Komputerowa analiza nasienia

Współpracujemy z laboratorium, które wykonuje komputerową analizę nasienia przy użyciu oprogramowania CASA firmy Microptic, pozwalajac tym samym na:

Badania na boreliozę

Borelioza choroba, która w dużej mierze jest powodowana przez ukąszenie przez kleszcza. Chorobę boreliozy można rozpoznać po takich objawach, jak: rumień wędrujący, gorączka, dreszcze, ból gardła, sztywność stawów czy też kłopoty z mówieniem. Jednak w przypadku ukoszenia przez kleszcza, wyżej wymieniony objawy mogą nie wystąpić , dlatego wtedy należy poddać się szczegółowym badaniom.

Spirometria

Spirometria to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego. Pozwala na obiektywną ocenę czynności płuc.

Wykonuje się tzw. spirometrię podstawową oraz spirometrię po inhalacji leku rozkurczającego oskrzela (określaną jako „spirometria z oceną odwracalności obturacji”). Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu.

Kolposkopia

TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA

Kolposkopia polega na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego - kolposkopu.

Kolposkop - jest to mikroskop, dzięki któremu możemy uzyskać trójwymiarowy obraz w powiększeniu od 4 do 50 razy.

Dzięki temu badaniu oceniamy barwę, przejrzystość i strukturę przestrzenną nabłonka.

Densytometria

Densytometria jest pomiarem gęstości minerałów tkanki kostnej. Najczęściej wykonuje się badanie kręgosłupa lędźwiowego, kości udowej w okolicy stawu biodrowego.

W badaniu tym wykorzystujemy zjawisko pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez tkanki (technika zwana absorpcjometrią) lub tłumienia przez nie ultradźwięków.

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna