Witamy w MEDYK CENTRUM...

Terapia falą uderzeniową

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energie w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien i tkanek miękkich. Posiadamy nowoczesny i skuteczny aparat do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym.

Jak w przypadku każdej terapii o efektywności zastosowania fali uderzeniowej oraz szybkości uzyskania pożądanych rezultatów decyduje typ schorzenia lub kontuzji, obiektywne czynniki indywidualne, kompetencje specjalisty wykonującego zabiegi oraz jakość sprzętu.

Nie mniej wg przeprowadzonych badań oraz statystyk na poziomie klinicznym skuteczność metody jest bardzo wysoka, ponieważ wynosi ponad 85%.

Jak przebiega terapia?

  • Zlokalizowanie bolących miejsc poprzez dotyk
  • Nałożenie żelu sprzęgającego
  • Rozpoczęcie terapii
  • Pojedyncza sesja terapeutyczna zajmuje około 3 minut
  • Poprawa sprawności następuje po 3-4 zabiegach przeprowadzanych z 1-tygodniowymi przerwami

Aby prywatnie wykonać zabiegi w ramach terapii falą uderzeniową nie jest potrzebne skierowanie. Warto natomiast zabrać ze sobą dokumentację medyczną (jeśli istnieje), ewentualnie badanie obrazowe (RTG, USG,TK, MR).

W przypadku ich braku, wskazaniami do wykonania zabiegu jest szczegółowy wywiad i diagnostyka w gabinecie oraz oczywiste wskazania: ból, kontuzje, zapalenie przyczepów mięśniowych oraz przebyte schorzenia i kontuzje.

Terapia falą uderzeniową należy do najbezpieczniejszych metod nieinwazyjnego leczenia stosowanego w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej oraz fizjoterapii. Co więcej metoda nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna