Witamy w MEDYK CENTRUM...

Waginoplastyka - czy ten zabieg jest dla Ciebie?

 

Waginoplastyka, a dokładnie plastyka pochwy, może pomóc kobietom, które po porodzie cierpią na rozciągnięcie tkanek i mięśni pochwy. Poród jednego lub więcej dzieci może skutkować nieprzyjemnie “luźną pochwą”, co z kolei może prowadzić do zmniejszenia przyjemności seksualnej, problemów z pewnością siebie, a nawet trudności w używaniu tamponów.

Rozumiemy wyjątkowe problemy, z jakimi borykają się kobiety, gdy ich ciała ulegają zmianom podczas i po ważnych wydarzeniach życiowych, takich jak ciąża, poród i menopauza. Nasi oddani ginekolodzy, pomogą Ci wyglądać i czuć się najlepiej, bez względu na to, na jakim etapie się znajdujesz.


Kto kwalifikuje się do zabiegu?

Do zabiegu waginoplastyki kwalifikuje się kobieta, która ma dolegliwości związane z:

  • słabym odczuwaniem partnera podczas stosunku,
  • uczuciem nabierania powietrza do pochwy podczas chodzenia, ćwiczeń, w czasie stosunku,
  • spontanicznym wydobywaniem się powietrza z pochwy.

Zabieg waginoplastyki w żaden sposób nie wyklucza porodu kolejnego dziecka, jednak należy pamiętać, iż ponownie może wpłynąć na plastykę pochwy.

 

Waginoplastyka i perineoplastyka – metody

W zależności od wielkości problemu zabieg można podzielić na:

  • plastykę przedniej ściany pochwy,
  • plastykę tylnej ściany,
  • plastykę krocza.
     

Waginoplastyka często wykonywana jest jednocześnie z perineoplastyką (korekcja krocza). Jeden i drugi zabieg może być wykonany przy użyciu metod nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych, za pomocą laseroterapii i użyciem nici Vaginal Narrower. Natomiast zabieg inwazyjny pochwy i krocza przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym zwężeniu pochwy oraz zamknięciu ujścia pochwy, z jednoczesnym “podniesieniem” krocza. Dodatkowo podczas zabiegu chirurgicznego często wycina się lub ukrywa bliznę po złym nacięciu krocza.


Zabieg waginoplastyki poprzedza konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, ze względu na poznanie oczekiwań pacjentki, przedstawienie możliwości plastyki pochwy. Następnie zleca wykonanie badań i kwalifikuje do zabiegu.

 

Waginoplastyka – rekonwalescencja

Podobnie jak podczas porodu i nacięciu krocza, odczujesz ból, obrzęk, tkliwość. Otrzymasz od lekarza leki przeciwbólowe na receptę. Pełna odbudowa tkanek trwa około sześciu tygodni, dlatego do tego czasu należy powstrzymać aktywność seksualną i fizyczną oraz nie używać wszelkich wkładek dopochwowych podczas okresu. Podczas konsultacji lekarz poinformuje Cię o wszystkich zaleceniach pozabiegowych. Wstępne efekty pojawiają się znacznie wcześniej.
 

 

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna