Witamy w MEDYK CENTRUM...

WYBIELANIE OKOLIC INTYMNYCH

Wybielanie okolic intymnych

 

Wybielanie okolic intymnych to zabiegi, o których mówi się najrzadziej. Mimo, że ciemniejsza skóra w okolicach intymnych jest naturalna, to u wielu kobiet może być znacznie ciemniejsza i niezbyt przez nich pożądana. Łatwe i bezpieczne zabiegi w Medyk Centrum pomogą Ci szybko pozbyć się kompleksu. Oferujemy zabieg, który już po pierwszej wizycie da Ci widoczne zmiany w wybielanej okolicy intymnej.

 

Wybielanie okolic intymnych – przyczyny przebarwień

W porównanie ze skórą innych obszarów, okolice intymne mają nieco ciemniejsze zabarwienie w porównanie ze skórą z innych obszarów. Zdarza się jednak, że okolice intymne mogą znacznie odbiegać barwą skóry od reszty ciała. Skóra w tych miejscach może przybrać barwę brązową, a nawet szarobrązową, co może wzbudzać niepokój.

 

Najczęstsze przyczyny przebarwień okolic intymnych związane są z zaburzeniami gospodarki hormonalnej:

  • w okresie menopauzy,
  • po porodzie,
  • podczas ciąży i karmienia piersią,
  • w chorobach wątroby i tarczycy,
  • przy zapaleniach przydatków i zaburzeniach miesiączkowaniem,
  • podczas stosowania antykoncepcji doustnej lub innej terapii hormonalnej.
     

Ponadto przebarwienia mogą być dziedziczne oraz wystąpić po przebytych stanach zapalnych przewlekłych i ostrych. Na ich powstawanie może mieć wpływ działanie substancji fototoksycznych i fotouczulających, które występują w lekach, kosmetykach i olejkach (cedrowym, bergamota, piżmo), a także ziołach (np. dziurawiec). Substancje tez przyspieszają uwalnianie melaniny, kiedy wchodzą w reakcję z promieniowaniem słonecznym.


Wybielanie okolic intymnych – diagnostyka

Diagnostyka kwalifikująca do zabiegu wybielania okolic intymnych, po pierwsze wyklucza potencjalne poważne przyczyny, które wymagają specjalistycznego leczenia. Zmiany ocenia się po przez oglądanie okolic intymnych, badanie per rectum i wykonanie anoskopii. Badania te wykluczają chorobę hemoroidalną, przetokę okołoodbytową i stany zapalne kanału odbytu. Wybielanie okolic intymnych wiąże się również z wyrównaniem zaburzeń w gospodarce hormonalnej.


Wybielanie okolic intymnych – laser MonaLisa Touch

Wybielanie okolic intymnych laserem MonaLisa Touch polega na naświetlaniu wiązką laserową zmienione okolice. Ze względu na możliwe odczuwanie zabieg, okolice wcześniej smaruje się kremem znieczulającym lub nawiewa zimnym powietrzem podczas naświetlania.

Laser w kontrolowany sposób uszkadza obszar naskórka i skóry właściwej, tym samym stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, ujędrnia i przywraca jaśniejszy fototyp.

 

Zalecenia po zabiegu wybielania okolic intymnych laserem MonaLisa Touch

Zabieg wybielania okolic intymnych laserem nie wymaga rekonwalescencji, dlatego po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Należy jednak zadbać o skórę, ponieważ może być ona lekko zaczerwieniona, obrzęknięta i sprawiać mały dyskomfort. Zaleca się wtedy stosowanie nawilżającej maści, np. z alantoiną, wyciągiem z nagietka lub witaminą A. Również należy powstrzymać się od stosunków płciowych i aktywności fizycznej do czasu wygojenia skóry.

 

Rejestracja telefoniczna 34 365 46 66 lub eRejestracja - https://erejestracja.medyk-centrum.pl/portal

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna