Witamy w MEDYK CENTRUM...

Labioplastyka – korekta warg sromowych

 

Labioplastyka to zabieg, który ma na celu zmniejszenie rozmiaru warg sromowych mniejszych (wewnętrznych tkanek żeńskich narządów płciowych) tak, aby pokrywały się z wargami sromowymi większymi (zewnętrzną częścią żeńskich narządów płciowych).

Nierzadko kobiety mają duże, grube lub asymetryczne wargi sromowe mniejsze. Niektóre nieestetyczne problemy wynikają z okresu dojrzewania, ciąży, po porodzie lub pojawiają się z wiekiem. W związku z tym, kobiety rozważają korekcję chirurgiczną głównie z dwóch głównych powodów: medycznych lub kosmetycznych. Pacjentki decydują się na zabieg, dlatego iż powiększone wargi sromowe mogą powodować podrażnienie i dyskomfort podczas stosunku płciowego, ćwiczeń i innych czynności. Podobnie też problemem może być noszenie obcisłych ubrań.

Labioplastyka warg sromowych mniejszych

Korekta warg sromowych mniejszych, inaczej labiominoroplastyka, to najczęściej wykonywany zabieg w ginekologii estetycznej. Powodem operacji labioplastyki może być:

  • rozerwanie wargi sromowej mniejszej podczas porodu naturalnego,
  • przerost lub asymetria warg sromowych,
  • chęć poprawy wyglądu pochwy w celach estetycznych.

 

Labioplastyka – na czym polega zabieg

Zabieg labioplastyki cieszy się dużą popularnością.  Specjalista przed zabiegiem omówi z Tobą zakres operacji i zaplanuje wygląd krocza, a także wielkość i redukcję warg sromowych mniejszych.

Operacja labioplastyki przebiega w znieczuleniu miejscowym, polega na usunięciu nadmiaru skóry. Stosuje się w tym celu pojedyncze szwy rozpuszczalne. Czas gojenia po operacji labioplastyki może trwać nawet do 3 tygodni.

 

Labioplastyka – zalecenia pozabiegowe

Po operacji labioplastyki należy prowadzić oszczędny tryb życia. Wskazane jest wietrzenie krocza i okłady z lodu, ze względu na ryzyko zakażenia należy dbać o ranę stosując środek odkażający dwa razy dziennie. W przypadku labioplastyki warg sromowych większych nie należy współżyć przez miesiąc oraz uprawiać sportu.

Widoczną poprawę warg sromowych można zauważyć już po około tygodniu. Ostateczne wygojenie się warg sromowych można trwać do dwóch miesięcy.

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna