Witamy w MEDYK CENTRUM...

Witamy w naszym Centrum Medycznym.
Skała Izabela
Mgr
 • Specjalista Psychoterapeuta
 • Rejestracja 34 365 46 66 / ONLINE
 • Kategoria
 • Informacje Jestem psychoterapeutką GESTALT w trakcie certyfikacji, absolwentką Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestal w Krakowie akredytowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt EATG, terapeutką EMDR ,  TRE® Providerem. Pasjonuję sie  pracą z ciałem , emocjami i snem. Prowadzę  psychoterapię indywidualną długoterminową i krótkoterminową ,zajęcia warsztatowe związane z rozwojem osobistym, sesje indywidualne i grupowe  TRE ®.
 • Przyjmuje Prywatnie
 • Termin

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna

Pracuję z osobami doświadczającymi stanów lękowych, depresji , przemocy fizycznej, molestowania seksualnego , osobami uzależnionymi oraz współuzależnionymi oraz borykającymi się z niską samooceną. Udzielam wsparcia osobom po przeżyciach traumatycznych, wypadkach, doznającym krzywdy, zaniedbania, utraty sensu życia, będących świadkami czyjejś śmierci lub towarzyszącym bliskim w chorobie.

Pracę swoją poddaję regularnej superwizji. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.


Informacje o  metodzie TRE®:

Twórcą metody TRE® jest dr David Berceli , polega ona na uruchomieniu w ciele neurogenicznych wibracji za pomocą sekwencji ćwiczeń .
Wibracje umożliwiają uwolnienie się od stresu i traumy. Drżenia neurogeniczne pomagają rozładować napięcie zgromadzone w ciele. Każdy człowiek ma swój indywidualny wzorzec reagowania to też doświadcza drżeń inaczej. Wibracji doświadczamy pod postacią drżenia ciała w wyniku stresującej sytuacji, rozmowy, publicznego przemówienia, czy też w trakcie bądź po zabiegu lekarskim, w momencie doświadczania emocji: płaczu , śmiechu itp, Wibracje to naturalny mechanizm który pomaga człowiekowi regulować poziom napięcia w ciele .Drżenia kojarzymy zwykle ze słabością ,czymś nieporządanym i w drodze ewolucji pozbawiliśmy  się tej naturalnej zdolności do rozładowania napięć.

Do podstawowych przeciwwskazań należą:

Zaburzenia: Ciśnienia krwi, Pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje)

Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: Złamania kości, Nadwyrężenia i skręcenia stawów, Stany pooperacyjne, Hypo / Hiperglikemia, Padaczka, Ciąża

Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: Psychozy, Głęboka depresja, Schizofrenia

Do podstawowych przeciwwskazań należą:

Metoda jet szczególnie przydatna dla osób pracujących w zawodach o dużym poziomie ryzyka i stresu, jak i dla osób odczuwających nierozładowane napięcie, odczuwających złość, frustrację, niepokój i irytację. Ćwiczenia TRE są pomocne przy jednocześnie prowadzonej terapii w przypadku klientów z historią urazów psychicznych, związanych z wykorzystywaniem seksualnym i przemocą, w zaburzeniach lękowych, atakach paniki i z depresją. W zależności od ciężaru doświadczenia i indywidualnych historii stanowią wsparcie w leczeniu traumy. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Zgłaszane korzyści:

 • zmniejszenie objawów niepokoju i obaw
 • obniżenie poziomu stresu
 • redukcja objawów PTSD
 • polepszenie jakości snu, ułatwia zasypianie
 • ustanie bóli mięśniowych i bóli pleców
 • ulga w chorobach przewlekłych
 • poprawia się elastyczność emocjonalna
 • zwiększenie odporności i energii
 • obniżenie skutków traumy zastępczej
 • zwiększenie elastyczności ciała
 • ułatwia przeżywanie ciężkiej choroby
 • poprawa pracy narządów wewnętrznych (np. ułatwia wypróżnianie)

"Uwalniamy coś nie po to, aby zapomnieć lub wybaczyć, lecz po to by uwolnić energię przeszłości , odzyskać życie w teraźniejszości- konieczne by móc wkroczyć w nową przyszłość: (Holloway 2002).v

 

Przydatne linki:

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36915139/trening-tre-uwolnij-organizm-od-stresu-i-napiecia?fbclid=IwAR3_mpjQ5rjhs7RmZk3Q0Nuc2WvpOtIcqxj6P569U6yszXM3sKRTo631u3A

https://www.kobieta.pl/artykul/metoda-tre-co-to-jest-i-dlaczego-warto-ja-znac?fbclid=IwAR1HWxMHEmofwup32EvXnMP4Nwfx3NC_l2pz7LFejkY9HQdakz0l8fAiwVs
 

O psychoterapii Gestalt:

Twórcą terapii Gestalt jest Fritz Perls. Terapia Gestalt mieści się w nurcie psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej.

Psychoterapia Gestalt oparta jest na dążeniu do tzw. życia „tu i teraz” i do utworzenia satysfakcjonujących związków ze sobą, innymi i ze światem, osiągnięcie większej niezależności rozumianej jako wolność i odpowiedzialność w codziennym życiu.

"Ja robię swoje, a ty swoje.
Nie jestem na tym świecie po to, by spełniać twoje oczekiwania, a ty nie jesteś na tym świecie, by spełniać moje.
Ty to ty, a ja to ja.
I jeśli przypadkiem natrafimy na siebie to wspaniale, jeśli nie, to nic nie można na to poradzić."

 

EMDR

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing ) terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych poprzez bilateralną stymulację. EMDR jest metodą leczenia PTSD i traumy, pomocną w sytuacjach klinicznych takich jak zaburzenia lękowe,obsesyjno-kompulsywne, depresja, psychoza i uzależnienia .

https://zwierciadlo.pl/psychologia/czym-jest-emdr-i-jak-pomoze-uwolnic-sie-od-traumy