Witamy w MEDYK CENTRUM...

Leczenie niepłodności

Niepłodność to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3&ndash;4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Problem dotyczy 10&ndash;15% par w wieku reprodukcyjnym[1]; w 35% przyczyna niepłodności leży po stronie kobiety i tyle po stronie mężczyzny, a za 10% odpowiadają oboje. W 20% przypadków nie da się określić jednoznacznej przyczyny (niepłodność idiopatyczna). Wyróżnia się dwa rodzaje niepłodności:</p><ul><li>sterilitas &ndash; trwałą niemożność zajścia w ciążę</li><li>infertilitas &ndash; niemożność donoszenia ciąży</li></ul><p >Stosuje się leczenie w zależności od przyczyny niepłodności.</p><ol><li>stymulacja owulacji np. przy pomocy leku o nazwie klomifen (w przypadkach zaburzeń owulacji)</li><li>stymulacja spermatogenezy</li><li>zabiegi chirurgiczne w przypadkach niedrożności układu rozrodczego (u kobiet i mężczyzn)</li><li>diagnozę i leczenie metodami Naprotechnologii. Szuka przyczyn problemów z płodnością mężyczyny i kobiety.</li><li>inseminacje domaciczne</li><li>IVF (ang. In Vitro Fertilization) czyli zapłodnienie pozaustrojowe (zwane też sztucznym zapłodnieniem)</li></ol><ul><li>IMSI (ang. Intracytoplasmic Injection With Morphologically Selected Sperm ) polega na docytoplazmatycznym wstrzyknięciu plemnika do komórki jajowej-oocytu, po uprzedniej dokładnej ocenie morfologicznej komórki plemnikowej. Oceny morfologicznej plemnika dokonuje się w powiększeniu 6000x w porównaniu do tradycyjnej metody ICSI 400x. Według jednej pracy naukowej oraz doświadczeń ośrodków w Izraelu, Niemczech i Austrii wynika, że zastosowanie metody IMSI pozwala na dokładniejszą selekcję wstrzykiwanych do komórek jajowych prawidłowych plemników. Ocena morfologiczna w tak dużym powiększeniu zapewnia obniżenie liczby powstałych następnie nieprawidłowych genetycznie embrionów i zwiększa szanse na otrzymanie ciąży, a zarazem zmniejsza odsetek wczesnych poronień najczęściej związanych z uszkodzeniem lub nieprawidłowością genetyczną zarodków. Po raz pierwszy w Polsce metoda IMSI została zastosowana 29 września 2006 przez dr Mariusza Kieckę oraz dr. Krzysztofa Grettkę</li><li>ICSI (ang. Intracytoplasmic sperm injection) &ndash; pojedynczy plemnik zostaje &quot;wstrzyknięty&quot; do komórki jajowej</li><li>ZIFT (ang. Zygote intrafallopian transfer) &ndash; pobrana wcześniej komórka jajowa zostaje zapłodniona i następnie umieszczona w jajowodzie lub jamie macicy</li><li>GIFT (ang. Gamete intrafallopian transfer) &ndash; pobrana wcześniej komórka jajowa zostaje umieszczona w jajowodzie razem z plemnikami, do zapłodnienia dochodzi w świetle jajowodu.</li></ul>

Diadnostyka niepłodności

....

Leczenie niepłodności

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w naszym ośrodku rozszerzono działalność o leczenie niepłodności - tej zarówno kobiecej, jak i męskiej. Stworzyliśmy Laboratorium Andrologiczne oraz Poradnię Andrologiczną. W naszym CENTRUM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI wykonujemy następujące procedury w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności:

Komputerowa analiza nasienia

Współpracujemy z laboratorium, które wykonuje komputerową analizę nasienia przy użyciu oprogramowania CASA firmy Microptic, pozwalajac tym samym na:

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna