Witamy w MEDYK CENTRUM...

Mammografia

Mammografia jest radiologiczną metodą badania sutka (gruczołu piersiowego), które jest badaniem bezpiecznym, bezbolesnym, nie wymaga żadnych przygotowań i trwa kilka minut.

Podobnie jak w pozostałych metodach rentgenowskich, wykorzystuje się tu różnice w pochłanianiu promieni X, przechodzących przez poszczególne tkanki organizmu. Obraz utrwalany jest na błonach rentgenowskich. Badania wykonuje się specjalnym aparatem, wytwarzającym promieniowanie miękkie przy użyciu czułych błon rentgenowskich.

Badania mammograficzne wykonywane są w naszym ośrodku od 1994 roku. W chwili obecnej pracownia dysponuje nowym, bardzo wysokiej klasy cyfrowym mammografem MAMMOMAT INSPIRATION, który poprawia komfort badania. Aparatura medyczna obsługiwana jest przez wykwalifikowany i profesjonalny personel. Gwarantujemy kompleksową diagnostykę chorób piersi (USG, biopsje, zabiegi chirurgiczne).

Pracownia Mammografii czynna: pon. - pt. od 800 do 1830, sob. od 900 do 1200

mammografia w Częstochowie

MEDYK CENTRUM w odróżnieniu od mammobusów zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń piersi. W przypadku stwierdzenia zmian wykonujemy badania USG, biopsję cienko i grubo igłową.

  • Pracownia Rentgenowska
  • Pracownia Mammograficzna
  • Pracownia Ultrasonograficzna
  • Pracownia Urodynamiczna
mammografia w Częstochowie

 Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna