Witamy w MEDYK CENTRUM...

Artroskopia w Częsotochowie

Artroskopia - słowo to pochodzi z języka greckiego i oznacza "patrzeć w stawie". Technika ta jest znana od 30 lat i coraz bardziej się doskonali. Artroskopia to procedura minimalnie inwazyjna. Oznacza to, że w przeciwieństwie do tak zwanej operacji otwartej, nie uszkadza tkanek otaczających, jest często ograniczona do dwóch, około 10 mm długości nacięć, przez które wkładana jest kamera i inne narzędzia, precyzyjnie dobrane do zaistniałej sytuacji i potrzeby. Cała procedura jest znacznie powiększona na ekranie. Dla chirurga artroskopia ma tę zaletę, że oznacza stuprocentową diagnozę, mogącą potwierdzić uzupełnić lub wręcz zaprzeczyć wynikom rtg, usg czy rezonansu…i jednoczasowo - w tej samej operacji, umożliwić odpowiednią terapię, warunkującą i pozwalającą na planowanie dalszych, konkretnie ukierunkowanych etapów leczenia. Korzyści dla pacjenta są ogromne. Artroskopia nie trwa tak długo jak operacje otwarte, powoduje mniej bólu i przyspiesza gojenie, ma znacznie mniej ryzyka powikłań. Często może być wykonywana ambulatoryjnie, bez irytujących hospitalizacji. Artroskopię przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W poszczególnych przypadkach, znieczulenie rdzenia jest możliwe, tak, że pacjent może oglądać zabieg na ekranie.

Ortopedia i traumatologia

Medyk Centrum zapewnia pacjentom duży wybór usług z zakresu ortopedii oraz chirurgii urazowej narządu ruchu. Staramy się, aby nasi pacjenci dochodzili do zdrowia w miłej atmosferze oraz czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i urazów narządu ruchu. Dotyczy to nie tylko kości, ale również mięśni, stawów, ścięgien oraz więzadeł. Ortopedia jest ściśle powiązana z chirurgią urazową tzw. traumatologią. Nowoczesne sposoby diagnostyki oraz cenione metody leczenia pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów w krótkim czasie. Nasi lekarze są profesjonalistami, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

 

Poradnia Urazowo-Ortopedyczna w Medyk Centrum zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem m.in.:

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna