Witamy w MEDYK CENTRUM...

Witamy w naszym Centrum Medycznym.

Okulistyka

W Medyk Centrum stosujemy nowoczesne metody diagnozy, zajmujemy leczeniem schorzeń oczu i profilaktyką.

Diagnozujemy i leczymy choroby oczu takie jak zapalenie spojówek, zespól suchego oka, zapalenie rogówki, jaskra.

Wykonujemy komputerowe badanie wzroku, badania ciśnienia oka oraz badania dna oka. Przychodząc do Medyk Centrum możesz być pewien, że dobierzemy Ci odpowiednie szkła lub soczewki do Twojej wady oraz zadbamy kompleksowo o Twój wzrok.

Okulistyczne badania diagnostyczne:

Okulistyka to dziedzina medycyny, która zajmuje się fizjologią i patologią narządu wzroku.

Zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, nadmierne obciążenie wzroku na skutek wielogodzinnego korzystania z monitorów komputerowych, nieprawidłowe oświetlenie i wiele innych czynników powodują kłopoty ze wzrokiem i konieczność zgłoszenia się do okulisty. Jednak zaburzenia widzenia mogą być wynikiem nie tylko nadmiernego obciążenia narządu wzroku, ale również pierwszym objawem chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, chorób reumatycznych i reumatoidalnych, chorób centralnego układu nerwowego i wielu innych.

Bóle oczu, opadanie powieki, szybkie pogorszenie ostrości wzroku, zaczerwienienie i obrzęk powieki, swędzenie i pieczenie oczu są najczęstszymi objawami, które bezwzględnie wymagają konsultacji okulistycznej i ustalenia dalszego postępowania diagnostycznego i leczniczego. 

Okuliści ściśle współpracują z alergologami, dermatologami, endokrynologami, diabetologami, reumatologami, neurologami, internistami, lekarzami medycyny pracy i wieloma innymi specjalistami. 

okulista w czestochowie

Konsultacje okulistyczne są niezbędne nie tylko w celu ustalenia rozpoznania choroby ogólnoustrojowej, ale również są pomocne w ocenie postępu choroby i skuteczności podjętego leczenia. Bardzo istotne są konsultacje okulistyczne wykonywane w ramach medycyny pracy. Często jest to pierwsze w życiu zetknięcie się młodego człowieka z okulistą, który nie tylko może skorygować pewne nieprawidłowości w zakresie narządu wzroku, ale również poradzić jak unikać dalszego pogorszenia się wzroku.

 

Wizyty Lekarskie Cena
Okulistyczna (1 wizyta/kolejna wizyta) 150/120 zł
Okulistyczna z badaniem pola widzenia 150 zł
Badanie OCT 150 zł
Tomografia komputerowa oka 150 zł
Angio OCT 150 zł

 

 

Ewelina Bińczyk-Wesołowska - ZnanyLekarz.pl

 

Nasi specjaliści