Witamy w MEDYK CENTRUM...

Witamy w naszym Centrum Medycznym.

Okulistyka

... to dziedzina medycyny, która zajmuje się fizjologią i patologią narządu wzroku.

Zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, nadmierne obciążenie wzroku na skutek wielogodzinnego korzystania z monitorów komputerowych, nieprawidłowe oświetlenie i wiele innych czynników powodują kłopoty ze wzrokiem i konieczność zgłoszenia się do okulisty. Jednak zaburzenia widzenia mogą być wynikiem nie tylko nadmiernego obciążenia narządu wzroku, ale również pierwszym objawem chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, chorób reumatycznych i reumatoidalnych, chorób centralnego układu nerwowego i wielu innych.

Bóle oczu, opadanie powieki, szybkie pogorszenie ostrości wzroku, zaczerwienienie i obrzęk powieki, swędzenie i pieczenie oczu są najczęstszymi objawami, które bezwzględnie wymagają konsultacji okulistycznej i ustalenia dalszego postępowania diagnostycznego i leczniczego. 

Okuliści ściśle współpracują z alergologami, dermatologami, endokrynologami, diabetologami, reumatologami, neurologami, internistami, lekarzami medycyny pracy i wieloma innymi specjalistami. 

okulista w czestochowie

Konsultacje okulistyczne są niezbędne nie tylko w celu ustalenia rozpoznania choroby ogólnoustrojowej, ale również są pomocne w ocenie postępu choroby i skuteczności podjętego leczenia. Bardzo istotne są konsultacje okulistyczne wykonywane w ramach medycyny pracy. Często jest to pierwsze w życiu zetknięcie się młodego człowieka z okulistą, który nie tylko może skorygować pewne nieprawidłowości w zakresie narządu wzroku, ale również poradzić jak unikać dalszego pogorszenia się wzroku.

Nasi specjaliści

 

 

Wizyty Lekarskie Cena
Okulistyczna (1 wizyta/kolejna wizyta) 150/120 zł
Okulistyczna z badaniem pola widzenia 150 zł
Badanie OCT 150 zł
Tomografia komputerowa oka 150 zł
Angio OCT 150 zł