Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Specjalistyka

Dietetyka

dietetyka w medyk-centrum w częstochowie

Jedzenie to bardzo ważny element życia każdego z nas. Nasza dieta wpływa na to jak wyglądamy, ale głównie na funkcjonowanie całego „ja”. Najważniejsze jest, aby czerpać z życia radość - dlatego podczas wizyt dietetyk będzie się  starać motywować i wspierać w procesie zmiany nawyków żywieniowych.

Proces odkładania i spalania tkanki tłuszczowej

W naszym organizmie są dwa ważne hormony odpowiedzialne za proces odkładania i spalania tkanki tłuszczowej. W momencie spożycia produktu o wysokim indeksie glikemicznym (z dużą zawartością glukozy) w naszym organizmie zaczyna się gromadzić duża ilość glukozy co uaktywnia insulinę, która usuwa glukozę z krwi do tkanek głównie wątroby i mięśni szkieletowych. W czasie przesycenia tych narządów glukoza nie ma możliwości innego ujścia dlatego okłada się jako tkanka tłuszczowa (trójglicerydy TG). W czasie spadku glukozy w organizmie uwalnia się glukagon, który jest przeciwnikiem insuliny. Jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu adipocytów. Problem polega na tym, że nie jest tak łatwo doprowadzić do uwolnienia glukagonu.
Nasi specjaliści  
 

Katarzyna Dyja specjalista ds. żywienia w otyłości i chorobach metabolicznych.

 

Jestem dietetykiem z pasją, który pomaga osiągnąć wyznaczone cele. Moja współpraca z pacjentem to wieloetapowy proces polegający na zmianie nawyków żywieniowych, poprawie stanu zdrowia oraz redukcji i utrzymaniu masy ciała.

Na podstawie szczegółowego wywiadu medyczno-żywieniowego oraz kompleksowej oceny wskaźników laboratoryjnych przygotuję jadłospis dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Moim priorytetem jest edukacja pacjenta która pozwala na trwałą zmianę stylu życia i nawyków żywieniowych.

 

Rejestracja pod numerem telefonu:  34 365 46 66

 

 

Wizyta 300 zł

Badanie masy i składu ciała

   - Szczegółowy wywiad zdrowotny

   - Wykaz badań laboratoryjnych

   - Szczegółowy wywiad żywieniowy

   - Ustalenie zasad programu żywieniowego

   - Wstępna diagnoza i omówienie problemu

Ocena masy i składu ciała

Szczegółowy raport żywienia

Indywidualny plan żywienia

Lista zakupów

Książka zamienników produktów

Dobór zadań terapeutycznych


Cena obejmuje przygotowanie kompletnego programu żywieniowego wraz ze wszystkimi załącznikami: raporty, listy zakupów, książka zamienników produktów, inne. Program ustalany jest na okres 4 tygodni. ( w cenie tej wizyty  umawiam się na odbiór programu żywieniowego, za który pacjent nie płaci , ponieważ zapłacił całość przed)

Możliwy rabat do wizyty:

I wariant 250 zł,

II wariant 270 zł

 

Wizyta kontrolna - 150 zł

Ocena zmian w budowie ciała

Kontrola wyznaczonych zadań

Modyfikacja planu żywienia

Cena obejmuje zupełnie nowy jadłospis z gotowymi przepisami, listy zakupów, nową listę zadań. Kolejny jadłospis ustalany jest na 4 tygodnie.

Możliwy rabat do wizyty kontrolnej

I wariant 130 zł,

II wariant 100 zł

eRejestracja w Medyk Centrum

def