Witamy w MEDYK CENTRUM...

Witamy w naszym Centrum Medycznym.

Dermatologia

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy) lub rumień guzowaty.warstwy skóry 

Do lekarzy dermatologów trafiają osoby z różnymi problemami skórnymi. Często są to osoby młode, w wieku dojrzewania, zaczynające mieć dolegliwości z trądzikiem młodzieńczym. Niejednokrotnie pojawiają się pacjenci ze zmianami skórnymi, takimi jak wysypka, plamki, grudki, pęcherzyki, krosty, bąble. Pamiętaj nie bagatelizuj tego, zaufaj i udaj się na konsultację z lekarzem.

Choroby skóry łatwo zauważyć, gdyż zazwyczaj objawiają się przez miejscowe zaczerwienienia skóry, wysypkę, czy inne, wyżej wymienione wykwity skórne. Niejednokrotnie chorobom skóry towarzyszy też nieprzyjemne uczucie swędzenia czy pieczenia. Jeżeli objawy te trwają kilka dni, jest to pierwszy sygnał, że należy jak najprędzej zasięgnąć porady lekarza dermatologa.  

Profilaktycznie warto zasięgnąć konsultacji dermatologicznej przynajmniej raz w roku. Lekarz dermatolog poradzi jak dbać o skórę z problemami, wybierze odpowiednią metodę leczenia, podpowie jak eliminować pojawiające się, nieprzyjemne, widoczne zmiany na skórze i jak im zapobiegać. 

W ramach poradni dermatologicznej zapewniamy naszym pacjentom dostęp do pełnej diagnostyki laboratoryjnej, immunologicznej, bakteriologicznej i mikologicznej, badań cytologicznych skóry pobranych w czasie biopsji, testów alergicznych punktowych.

Nasi specjaliści