Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Specjalistyka

Poradnia Stomatologii Zachowawczej

Medyk Centrum to również Nowoczesne Gabinety Stomatologiczne. Naszym celem jest pełna satysfakcja pacjentów, którym oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną.

 

Staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, co zapewnia komfort pacjentowi i lekarzowi.

Fotel stomatologiczny

Pantomograf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd, czyli estetykę. Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty. 

Ortodoncja – dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

ortodoncja częstochowa medyk-centrum

Zdjęcia panoramiczne zębów

Wykonujemy pełny zakres badań radiologicznych w stomatologii. Posiadamy rentgeny przy unitach stomatologicznych, jak również bardzo nowoczesny cyfrowy pantomogram do badań panoramicznych. Wynik badania w formie cyfrowego zapisu na płycie CD Badania wykonujemy od 900 do 1900.

 
Nasi specjaliści  
 

Lekarz dentysta Anna Bińczyk-Kowalik.

Lekarz Denstysta - Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Wydział Stomatologii. Ukończyła studia w 2009 roku. Przebyła kurs stomatologi zachowawczej i stomatologi estetycznej.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych:     

  • stomatologia zachowawcza    
  • stomatologia dziecięca    
  • stomatologia estetyczna

 

Rejestracja pod numerem telefonu:  34 365 46 66 lub 34 365 46 69

 

 

Lekarz stomatolog Agnieszka Jackowska.

Lekarz stomatolog - w 1994 r. ukończyła O.Bogomolets Ukrainian State Medical University.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych:     

  • stomatologia zachowawcza    
  • stomatologia dziecięca    

 

Rejestracja pod numerem telefonu:  34 365 46 66 lub 34 365 46 69

 

Lekarz stomatolog Katarzyna Januszewska - specjalista ortodoncji.

Lek. dent. Katarzyna Januszewska – jest absolwentką wydziału lekarsko-stomatologicznego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (2004).

Staż specjalizacyjny odbyła w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zakończony Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym (2015).

Jest autorką kilku publikacji o tematyce ortodontycznej w czasopismach takich jak Twój Przegląd Stomatologiczny czy Nowoczesny Technik Dentystyczny. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach naukowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych:

  • leczenie ortodontyczne pacjentów rosnących
  • leczenie interdyscyplinarne
  • wpływ ortodoncji na estetykę twarzy i uśmiechu
  • profilaktyka nawrotów po leczeniu ortodontycznym

 

Rejestracja pod numerem telefonu:  34 365 46 66 lub 34 365 46 69

mail: ortodoncjaczestochowa@gmail.com

 

eRejestracja w Medyk Centrum

def