Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Diagnostyka

Badanie na boreliozę

Borelioza choroba, która w dużej mierze jest powodowana przez ukąszenie przez kleszcza. Chorobę boreliozy można rozpoznać  po takich objawach, jak: rumień wędrujący, gorączka, dreszcze, ból gardła, sztywność stawów czy też kłopoty z mówieniem. Jednak w przypadku ukoszenia przez kleszcza, wyżej wymieniony objawy mogą nie wystąpić , dlatego wtedy należy poddać się szczegółowym badaniom.

W Medyk Centrum udostępniliśmy Państwu najnowszą diagnostykę z zakresu badania boreliozy - Test transformacji limfocytów LTT w diagnostyce boreliozy.

Test LTT jest badaniem stanowiącym uzupełnienie diagnostyki w kierunku zakażenia krętkiem Borrelia burgdorferi (choroba z Lyme).Ma szczególne znaczenie w przypadku, jeżeli w rutynowej diagnostyce laboratoryjnej nie są wykrywane swoiste przeciwciała, pomimo występowania objawów klinicznych/lub wywiadu sugerującego możliwe zakażenie krętkiem.

 


Wskazania do wykonania testu LTT:

 1. Potwierdzenie aktywnej postaci boreliozy nie wykrywanej metodami serologicznymi
 2. Ocena skuteczności leczenia
 3. Potwierdzenie reinfekcji lub nawrotu choroby

 

Informacje przed badaniem.

 1. Pacjent powinien być odpowiednio nawodniony (do badania są pobierane 3 probówki krwi)
 2. Badanie wykonywane wyłącznie we wtorek lub czwartek.
 3. Badanie musi być wykonane na czczo,
 4. Zaleca się, żeby na pobranie krwi zgłosić się w okresie zaostrzenia choroby lub w zależności od objawów klinicznych
 5. Przed planowanym badaniem przez co najmniej 6 tygodni nie należy przyjmować doustnych leków sterydowych (kortyzol lub jego pochodne) i cytostatyków.
       Przerwanie terapii powinno nastąpić za wiedzą i zgodą lekarza
 6. Badanie należy wykonać przed rozpoczęciem leczenia antybiotykami. W celu oceny skuteczności leczenia kolejne próbki krwi powinny być pobrane najwcześniej po 6 tygodniach od zakończenia terapii.

eRejestracja w Medyk Centrum

def